خوش خدمتی و گستاخی سفیر امارات

سفیر امارات در واشنگتن در ادامه سخنان ماجراجویانه خود افزود : سودهای ناشی از بمباران سایت های هسته ای ایران بر زیان های زودگذر آن ارجحیت دارد.

به نوشته واشنگتن تایمز، سفیر امارات در واشنگتن در اظهارتی عجیب بر استفاده از گزینه نظامی علیه ایران در صورت شکست خودرن تحریم ها تاکید کرد.


وی در ادامه گفت : فکر می کنم بر رغم مبادلات انبوهی که ما با ایران داریم و ارزش آن به 12 میلیارد دلار در سال می رسد حمله به ایران پیامدهایی چون برگزاری تظاهرات های اعتراض آمیز نسبت به این اقدام و افزایش خشم مسلمانان در پی حمله به یک کشور مسلمان دیگر مواجه باشیم اما خوب این چیزی است که اتفاق می افتد و پیامدهای آن اهمیتی ندارد.


سفیر امارات در واشنگتن در ادامه همچنین ادعا کرد: اگر شما از من بپرسید که آیا حاضرم در کنار یک ایران هسته ای زندگی کنم پاسخ من منفی خواهد بود زیرا این موضوع به امنیت امارات مربوط است.


وی در ادامه عنوان داشت که صحبت از تعامل با ایران موجب عصابنیت او می شود.


به ادعای العتیبه جوان، کشورهای کوچک در منطقه خلیج فارس اگر بدانند که آمریکا قصد حمله به ایران را ندارد هیچ گاه رابطه با تهران را قطع نمی کنند.


به نوشته واشنگتن تایمز، سخنان العتیبه با تعجب اغلب کارشناسان مواجه شده است بطوری که "جین هرمان" از جمهوریخواهان صاحب نام کالیفرنیا که پیشتر دموکرات بود و در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان حضور داشت در این باره گفت: من تا کنون ندیده بودم که یک کشور عربی با این صراحت از حمله به ایران حمایت کند.


"جان بولتون" نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل نیز با بهره برداری از اظهارات تامل برانگیز ادعا کرد: سخنان العتیبه بیانگر نگاه بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس است که نگران برنامه هسته ای ایران هستند.

/ 0 نظر / 44 بازدید